Aktualności

PSR 2020

Szanowni Państwo,
informujemy iż Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Opolu w dniu 12.06.2020r. będzie nieczynna. Zapraszamy Państwa do korzystania z naszych usług od dnia 15.06.2020r.

logo opoleInformujemy, że z dniem 1.04.2020 r. Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wznawiają przyjmowanie wniosków o dofinansowanie wapnowania w Programie priorytetowym „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”.

Program nie ulega zmianom w zasadniczych kwestiach. Na stronie www.schr.gov.pl zamieszczone są wszystkie wymagane i zaktualizowane dokumenty. W naborze 2020-2021 nowymi dokumentami są oświadczenie o wcześniejszym korzystaniu z finansowania w programie wapnowania oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

WAŻNE!!! Proszę uważnie przeczytać wszystkie informacje dotyczące tego Programu.

Z uwagi na stan epidemiczny, dla bezpieczeństwa Klientów i Pracowników wnioski będą przyjmowane tylko pocztą oraz elektronicznie.

W celu poprawnego złożenia wniosku, dokumenty MUSZĄ być również przesłane do wstępnej weryfikacji drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Po ewentualnych poprawkach oryginały dokumentów należy wysłać pocztą.

W zakresie informacji nt. Programu, wypełnienia wniosków, potrzebnych dokumentów pozostajemy do Państwa dyspozycji za pośrednictwem telefonu lub poczty elektronicznej.

Informacja WFOŚiGW w Opolu dostępna TUTAJ

Informacja WFOŚiGW w Łodzi dostępna TUTAJ

 

Czy wiecie, że dla siedmiu na dziesięciu Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski, a połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów w sklepach z artykułami rolno-spożywczymi? Znak „Produkt polski” umożliwia konsumentom łatwiejsze wyszukiwanie produktów wytworzonych w Polsce z użyciem polskich surowców. 

Aby ułatwić konsumentom identyfikację produktów wytworzonych z polskich surowców, w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowano znak „Produkt polski” i zasady jego stosowania. Zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych produkty opatrzone tą informacją muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski z tym, że w produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25% masy tych produktów, pod warunkiem że składniki takie nie są wytwarzane w kraju. Więcej o znaku „Produkt polski”

Wybierając żywność z oznaczeniem „Produkt polski”, konsument ma pewność, że została ona wytworzona w kraju i z rodzimych surowców. Przy bogatej ofercie na sklepowych półkach ma to niebagatelne znaczenie, a w efekcie przyczynia się także do budowania patriotyzmu konsumenckiego i wsparcia sprzedaży polskiej żywności.

Kliknij poniżej i obejrzyj film promocyjny:

Źródło: https://www.polskasmakuje.pl/produkt-polski/

virusW związku z dynamicznie rozwijającą się i niebezpieczną sytuacją związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo Państwa i pracowników Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Opolu wszystkie sprawy urzędowe, w tym wnioski, podania i pisma konieczne do złożenia osobistego należy skonsultować telefonicznie lub drogą emailową.

Numery kontaktowe:
Numer telefonu: +48 77 / 455 60 36
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Próbki do badań prosimy przesłać pocztą lub kurierem po uprzednim kontakcie telefonicznym z OSCHR Opole.
Preferowana forma płatności to przelew.

Szczegółowe informacje na temat koronawirusa znajdą Państwo w TYM miejscu.