Aktualności

 

Zachęcamy: gospodarstwa rolne (producentów produkcji podstawowej) i przedsiębiorstwa przetwórstwa rolno-spożywczego (MŚP) do skorzystania ze wsparcia Funduszu Gwarancji Rolnych w dostępie do finansowania poprzez zabezpieczenie kredytu oraz zwrot kosztu części lub całości odsetek od kredytu obrotowego objętego tą gwarancją (tzw. dopłata do oprocentowania kredytu obrotowych).

Podstawowe informacje o gwarancji i dopłacie

Cel gwarancji: zabezpieczenie spłaty kredytu

Zakres gwarancji: do 80% kwoty kredytu

Maksymalna kwota gwarancji: 5 mln zł (rolnik) albo 10 mln zł (przetwórca),

Okres gwarancji:

- kredyty obrotowe odnawialne: 39 miesięcy

- kredyty obrotowe nieodnawialne: 51 miesięcy

- kredyty inwestycyjne: 183 miesiące albo 120 miesięcy (dla pomocy de minimis)

Wysokość prowizji: gwarancja bezpłatna

Obecnie istnieje także możliwość otrzymania dopłaty do oprocentowania kredytów obrotowych objętych gwarancją do 31 grudnia 2020 r.

Wniosek o gwarancję składany jest razem z wnioskiem o kredyt w banku kredytującym.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę BGK.pl

LINKI:
- List intencyjny MRiRW - PDF

- Plakat Plakat FGR - PDFPlakat FGR - PDF

PSR 2020

Szanowni Państwo,
informujemy iż Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Opolu w dniu 12.06.2020r. będzie nieczynna. Zapraszamy Państwa do korzystania z naszych usług od dnia 15.06.2020r.

logo opoleInformujemy, że z dniem 1.04.2020 r. Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wznawiają przyjmowanie wniosków o dofinansowanie wapnowania w Programie priorytetowym „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”.

Program nie ulega zmianom w zasadniczych kwestiach. Na stronie www.schr.gov.pl zamieszczone są wszystkie wymagane i zaktualizowane dokumenty. W naborze 2020-2021 nowymi dokumentami są oświadczenie o wcześniejszym korzystaniu z finansowania w programie wapnowania oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

WAŻNE!!! Proszę uważnie przeczytać wszystkie informacje dotyczące tego Programu.

Z uwagi na stan epidemiczny, dla bezpieczeństwa Klientów i Pracowników wnioski będą przyjmowane tylko pocztą oraz elektronicznie.

W celu poprawnego złożenia wniosku, dokumenty MUSZĄ być również przesłane do wstępnej weryfikacji drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Po ewentualnych poprawkach oryginały dokumentów należy wysłać pocztą.

W zakresie informacji nt. Programu, wypełnienia wniosków, potrzebnych dokumentów pozostajemy do Państwa dyspozycji za pośrednictwem telefonu lub poczty elektronicznej. 

Zgodnie z ostatnimi informacjami z WFOŚiGW w Opolu i Łodzi rolnik do danej działki ewidencyjnej może skorzystać z dofinansowania do wapna TYLKO RAZ. Nawet jeżeli jest to działka o powierzchni przekraczającej 4 ha i/lub rolnik ma z tej działki przebadane dwie (lub więcej) prób glebowych.

Informacja WFOŚiGW w Opolu dostępna TUTAJ

Informacja WFOŚiGW w Łodzi dostępna TUTAJ