Aktualności

logo opoleInformujemy, że z dniem 1.04.2020 r. Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wznawiają przyjmowanie wniosków o dofinansowanie wapnowania w Programie priorytetowym „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”.

Program nie ulega zmianom w zasadniczych kwestiach. Na stronie www.schr.gov.pl zamieszczone są wszystkie wymagane i zaktualizowane dokumenty. W naborze 2020-2021 nowymi dokumentami są oświadczenie o wcześniejszym korzystaniu z finansowania w programie wapnowania oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

WAŻNE!!! Proszę uważnie przeczytać wszystkie informacje dotyczące tego Programu.

Z uwagi na stan epidemiczny, dla bezpieczeństwa Klientów i Pracowników wnioski będą przyjmowane tylko pocztą oraz elektronicznie.

W celu poprawnego złożenia wniosku, dokumenty MUSZĄ być również przesłane do wstępnej weryfikacji drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Po ewentualnych poprawkach oryginały dokumentów należy wysłać pocztą.

W zakresie informacji nt. Programu, wypełnienia wniosków, potrzebnych dokumentów pozostajemy do Państwa dyspozycji za pośrednictwem telefonu lub poczty elektronicznej. 

Zgodnie z ostatnimi informacjami z WFOŚiGW w Opolu i Łodzi rolnik do danej działki ewidencyjnej może skorzystać z dofinansowania do wapna TYLKO RAZ. Nawet jeżeli jest to działka o powierzchni przekraczającej 4 ha i/lub rolnik ma z tej działki przebadane dwie (lub więcej) prób glebowych.

Informacja WFOŚiGW w Opolu dostępna TUTAJ

Informacja WFOŚiGW w Łodzi dostępna TUTAJ