Aktualności

logo opole

Szanowni Państwo,

Informujemy, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu podpisał z NFOŚiGW aneks do Umowy udostępnienia środków na realizację Programu pn.: „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” w zakresie przedłużenia terminu naboru wniosków o dofinansowanie do 31.12.2022 r.

Szczegółowe informacje zostały zamieszczone na stronie internetowej WFOŚiGW w Opolu (KLIKNIJ)

Jednocześnie aktualizacji uległ formularz wniosku o dofinansowanie (wersja formularza: 3.6.0)który również został zamieszczony pod powyższym linkiem i zastępuje poprzedni.

Pozostałe założenia Programu i załączniki pozostają bez zmian.

Z uwagi na stan epidemiczny, dla bezpieczeństwa Klientów i Pracowników wnioski będą przyjmowane tylko pocztą oraz elektronicznie.

W celu poprawnego złożenia wniosku, dokumenty MUSZĄ być również przesłane do wstępnej weryfikacji drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Po ewentualnych poprawkach oryginały dokumentów należy wysłać pocztą.

W zakresie informacji nt. Programu, wypełnienia wniosków, potrzebnych dokumentów pozostajemy do Państwa dyspozycji za pośrednictwem telefonu lub poczty elektronicznej. 

Zgodnie z ostatnimi informacjami z WFOŚiGW w Opolu i Łodzi rolnik do danej działki ewidencyjnej może skorzystać z dofinansowania do wapna TYLKO RAZ. Nawet jeżeli jest to działka o powierzchni przekraczającej 4 ha i/lub rolnik ma z tej działki przebadane dwie (lub więcej) prób glebowych.

Informacja WFOŚiGW w Opolu dostępna TUTAJ

Informacja WFOŚiGW w Łodzi dostępna TUTAJ